Бременна с третото си дете, реших да прекарвам повече време със семейството си с цената на една голяма промяна…
За мен идеалният живот винаги е бил свързан с това никога да не съм далече от моите деца, да ги виждам как си играят и се развиват. Така съм израснала и аз – моите родители работеха в селското стопанство, домът ни беше сред полето и детството ми премина между училището и животните, които се отглеждаха в близката ферма. Много обичах да бъда с родителите си при тях, да ги галя и храня. Баща ми казваше: „Катя ще стане ветеринарен лекар.“
Много заета и много…неудовлетворена
Животът обаче реши иначе – на 21-годишна възраст започнах моята професионална кариера в банковия сектор, безкрайно далечен от света на животните. А още по-малко общо имаше по-късно между него и ролята ми на майка. Вече се бяха родили Кирил и Ели, синът ми беше на 5, а дъщеря ми на 3 годинки. Бях бременна с третото си дете – момиченце.
Това ме изпълваше с щастие, но и ме тревожеше. Не виждах как ще мога да съчетавам грижите по децата с моето работно всекидневие, което започваше рано сутрин с наполовина изядена закуска и продължаваше до 18-19 часа вечерта, без да съм имала възможност лично да отида да взема малките от детската градина. Прибирах се късно, не ми оставаше нито време, нито енергия да общувам пълноценно с тях. Бях на 32 години, живеех с втория си съпруг, който се грижеше за моите две деца като за собствени.
Въпреки голямата си заетост, той играеше с тях, готвеше им, грижеше се за цялото домакинство. В същото време ентусиазмът ми към моята професия постепенно се стопяваше – обичах контакта с клиентите, но с течение на годините виждах как автоматите заемат все по-голямо място в общуването и самата
аз бях започнала да се чувствам като машина. Помолих моите началници да работя на непълно работно време, така че да имам един свободен ден в седмицата. Отказаха ми. Тогава прозрях, че е време за промяна.
Добрите идеи идват неочаквано
Но какво можех да направя? Оказа се вярно, че най-добрите идеи идват при най-неподходящи наглед обстоятелства. При мен това се случи, докато решех козината на моето куче. Вкъщи имаме три котки и две кучета. Помислих си колко много ги обичам и че това навярно е остатък от мечтата ми да стана ветеринарен лекар. Затова и така често водех децата в зоологическата градина.
Разбира се, вече бе късно да започна такова дълго следване, а и с децата това не беше възможно. Но имаше и други начини да бъда в контакт с животните и да превърна това в начин за препитание. Извиках Жоро и му казах: „Какво мислиш, дали не можем да отворим хотел за домашни любимци?“ Сама се изненадах от реализма в гласа си. Разбира се, това беше решението!
Точно в този цериод строяхме новата си къща. Беше предвидено да имаме два гаража и ателие за съпруга ми. Проектът претърпя промяна и цялата тази площ се превърна в нашия хотел за кучета и котки.
Изучих основно организацията на подобно заведение, свързах се със санитарните органи, получихме сертификат и след шест месеца дойде първият ни клиент!
Без всякакво съжаление обърнах гръб на банката и се захванах с възторг за новата си дейност.
Мъжът ми беше до мен и ми помагаше винаги когато това му бе възможно. Най-вече чувствах неговата морална подкрепа и вярата му, че ще се справя.
Щастие без вина
Днес вече нещата се развиват стабилно. Клиентите ни непрекъснато се увеличават. Хората веднага разбират, че техните животинчета се чувстват отлично в моите ръце. Когато не са на училище или на градина, трите ми деца са винаги пред очите ми, а непоносимото ми чувство на вина пред тях ме напусна завинаги.
Домът ми винаги е подреден, хладилникът – пълен, вечер посрещам семейството с топла храна. Освен това печеля добре, така че финансово нямам за какво да съжалявам. Върнах си спокойствието и семейното ми щастие е пълно!
Източник:Жуpнaл
Снимка: Pixabay.com